فن کانوکشن

فن کانوکشن چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟

فن کانوکشن

یکی از مهم ترین ویژگی های فرها برقی جدید و آون توسترهای جدید مجهز بودن به  کانوکشن می باشد. این ویژگی کارایی این دستگاه را از مدل های قدیمی تر کاملا متمایز و خاص تر کرده است. قطعا حالا سوالی برای تان مطرح شده است و آن هم اینکه کانوکشن یا چیست؟ چه کارایی دارد؟

فن کانوکشن

فن کانوکشن و علامت آن در فر

مطمئنا اگر فر و یا توستر شما مجهز به کانوکشن باشد شما بارها این علامت (convection) را روی آن مشاهده نموده اید.

convection یک قابلیت است که آشنایی با آن میتواند در طبخ بهتر انواع کیک و شیرینی و انواع مواد غذایی به شما کمک کند. اگر شما دارای یک فر برقی یا توستر هستید که قابلیت های مختلفی دارد و می توانید این تنظیمات را روی آن انجام دهید.

در حالی که در فرهای معمولی انتقال درجه حرارت تنها از طریق دیواره ها انجام می شود و به همین دلیل دما در نقاط مختلف آن متفاوت است.در این نوع فر، هوای درون فر در درون دستگاه به گردش در می‌آید و از همه طرف به غذا وارد می‌شود و آن را کامل گرم می‌کند. به علت این پدیده فیزیکی، حرارت سریع‌تر در تمام فضای فر بالا رفته و یکنواخت می شود و به صورت همسان در تمام نقاط فر به گردش می‌آید.

غذا در این فرها نسبت به فرهای معمولی و قدیمی سریع تر آماده می‌شود، آن ها پخت و پز را حدود 25 درصد تسریع می بخشند. به دلیل چرخش هوا، پخت مواد غذایی یکسان صورت می‌گیرد و حرارت کمتری هم  نیاز است و البته در همه نقاط به خوبی پخته می‌شود.

در این بافت یکنواخت حرارتی، شما نیازی به چرخاندن غذا یا جا به جایی قفسه ها و سینی های مختلف یا نگرانی بابت سوخت خمیر پیتزا یا بیسکوییت های طبقه پایین ندارید. در فرهای معمولی، رطوبت نمی‌تواند خارج شود، بنابراین هوای فر مرطوب شده و برشته شدن اغلب زمان زیادی می‌برد یا به خوبی انجام نمی شود. اما هوای خشک فر کانوکشن با حفظ رطوبت، سطح مواد غذایی را در زمان کمتری کاملاً برشته می‌کند.

2 پاسخ

  1. درود بر شما
    خود نویسنده اصلا از روی این متوجه شده کانوکشن یعنی چی؟
    واقعا برام سئوال هست.
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.