سینک ظرفشویی

5 روش از بین بردن لکه جوهر نمک روی سینک ظرفشویی

۵ روش از بین بردن لکه جوهر نمک روی سینک ظرفشویی

یکی از اشتباهات رایج در درخشان و تمیز کردن سینک ظرفشویی که مشکلات بسیاری به همراه خواهد داشت، استفاده از جوهر نمک است. بسیاری از افراد به اشتباه از این ماده اسیدی استفاده می‌کنند تا سینک ظرفشویی درخشان، زیبا و تمیز شود، اما نتیجه عکس حاصل می‌گردد.

اگرچه سینک ظرفشویی با کمک جوهر نمک برای مدت کوتاهی درخشان و تمیز به نظر می‌رسد، اما پس از مدت کوتاهی سینک ظرفشویی سیاه می‌شود و لکه‌های سیاهی روی آن ایجاد می‌گردد که به نظر می‌رسد پاک کردن آن غیرممکن یا دشوار خواهد بود.

با این حال بهتر است بدانید که غیرممکن، غیرممکن است و شما می‌توانید با انجام چند روش ساده و مؤثر، لکه سیاه جوهر نمک را از روی سینک ظرفشویی پاک کنید. بنابراین به منظور از بین بردن جوهر نمک روی سینک ظرفشویی، توصیه می‌کنیم به ادامه مقاله توجه نمایید.

سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی

اشتباهات رایج در تمیز کردن سینک ظرفشویی

جوهر نمک یک اشتباه رایج و قدیمی است که بسیاری از افراد به منظور تمیز کردن سینک استیل ظرفشویی از آن استفاده می‌کنند، اما جوهر نمک نیز باعث سیاه شدن سینک ظرفشویی استیل می‌شود. سیم ظرفشویی نه تنها باعث درخشش سینک استیل ظرفشویی نمی‌شود، بلکه باعث ایجاد خراش می‌گردد و این خط و خراش‌ها محل مناسبی برای رشد و تکثیر انواع باکتری‌ها خواهد بود.

اگرچه وایتکس به منظور سفید کردن لباس و اجسام به کار می‌رود، اما پس از مدتی باعث سیاه و کدر شدن سینک استیل ظرفشویی می‌شود. جرم‌گیر نیز به منظور پاک کردن جرم و تمیز کردن سینک ظرفشویی به کار می‌رود، اما به مرور زمان باعث سیاه و لکه‌دار شدن سینک استیل ظرفشویی می‌شود.

از بین بردن جوهر نمک روی سینک ظرفشویی

توصیه می‌کنم از استفاده مجدد جوهر نمک یا سفیدکننده برای از بین بردن جوهر نمک روی سینک ظرفشویی خودداری کنید. در صورتی که از مواد شوینده اشتباه استفاده کنید یا با سیم‌ ظرفشویی لکه جوهر نمک را از بین ببرید، ممکن است ضرر جبران ناپذیری به سینک ظرفشویی وارد کنید و روی آن خراش ایجاد نمایید. در این صورت توصیه می‌کنیم به موارد و نکات زیر با دقت توجه کنید تا سینک ظرفشویی همچون روز اول درخشان و تمیز شود.

۱٫ سرکه سفید لکه سیاه ظرفشویی را از بین می‌برد

یک پاک‌کننده ضد حساسیت، طبیعی و قوی که به از بین بردن جوهر نمک روی سینک ظرفشویی کمک بسزایی می‌کند، سرکه سفید است. ناگفته نماند که شما می‌توانید برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استیل از سرکه سفید نیز استفاده کنید.

با این حال اگر می‌خواهید لکه جوهر نمک روی سینک ظرفشویی را پاک کنید، مقداری سرکه سفید روی تمام سطح ظرفشویی بریزید و تا ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس با یک ابر یا اسفنج، تمام سینک ظرفشویی را پاک نمایید. در پایان ظرفشویی را با آب داغ بشویید. توجه کنید که هرگز از اسکاچ یا سیم ظرفشویی استفاده نکنید تا خراش روی سینک ظرفشویی استیل وارد نشود.

سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی

۲٫ جوش شیرین و آبلیمو سینک ظرفشویی استیل را درخشان می‌کنند

از دیگر مواد طبیعی که به براق شدن سینک ظرفشویی کمک می‌کنند، می‌توان به جوش شیرین و آبلیمو اشاره کرد. همچنین شما می‌توانید با کمک جوش شیرین و آبلیمو، لکه سیاه جوهر نمک را از روی سینک ظرفشویی استیل پاک نمایید.

مقداری جوش شیرین را با کمی آبلیمو ترکیب کنید و آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی سینک ظرفشویی قرار دهید. سپس با کمک یک دستمال نخی، تمام سینک ظرفشویی را دستمال بکشید تا اثری از لکه سیاه جوهر نمک باقی نماند. در پایان سینک ظرفشویی را با کمک آب داغ کاملاً بشویید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه پیتزا با فر داتیس

۳٫جلا سنج لکه جوهر نمک روی سینک را پاک می‌کند

از روش‌های قدیمی و ثابت شده برای از بین بردن لکه جوهر نمک روی سینک ظرفشویی، استفاده از جلا سنج است. جلا سنج یک پاک‌کننده قوی برای پاک کردن لکه سیاه سینک ظرفشویی و اجسام استیل و فلزی محسوب می‌شود.

بنابراین مقداری جلا سنج را روی پنبه آغشته کنید و تمام سینک را جلا سنج بزنید. توجه کنید که برای استفاده از جلا سنج یا پاک کردن لکه جوهر نمک روی سینک ظرفشویی، نیازی به استفاده از سیم ظرفشویی یا ترکیبات شیمیایی دیگر نخواهید داشت.

سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی

۴٫ آب و صابون لکه سینک ظرفشویی را از بین می‌برد

از ساده‌ترین روش‌های از بین بردن لکه جوهر نمک روی سینک ظرفشویی، استفاده از آب و صابون است. اگرچه این ترکیب ساده به نظر می‌رسد، اما شما می‌توانید لکه‌های سیاه و دیگر لکه‌های روی ظروف استیل را با آن پاک نمایید.

ابتدا مقداری سینک ظرفشویی را مرطوب کنید. سپس صابون را به کف سینک ظرفشویی بزنید. با کمک یک اسفنج یا اسکاچ بسیار نرم، تمام ظرفشویی را بشویید تا اثری از لکه باقی نماند. سپس ظرفشویی استیل را با آب داغ بشویید.

5 خمیر جوش شیرین سینک استیل را تمیز می‌کند

پیش از این گفتیم که جوش شیرین و آبلیمو به از بین بردن جوهر نمک روی سینک ظرفشویی کمک می‌کند. اما خمیر جوش شیرین نیز به تنهایی می‌تواند لکه سیاه جوهر نمک را پاک کند تا ظرفشویی‌تان درخشان شود.

مقداری جوش شیرین را چند قطره آب ترکیب کنید تا ترکیبتان شبیه به خمیر شود. سپس خمیر جوش شیرین را روی سینک ظرفشویی بریزید و از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا کاملاً خشک شود. جوش شیرین را با کمک یک دستمال نخی پاک کنید تا اثری از ذرات جوش شیرین روی سینک ظرفشویی باقی نماند.

سینک ظرفشویی
سینک کورین

 

سپس با کمک اسفنج یا اسکاچ نرم، لکه باقی مانده روی سینک ظرفشویی را پاک کنید تا اثری از لکه سیاه جوهر نمک روی سینک ظرفشویی باقی نماند. در پایان ظرفشویی را با آب داغ بشویید و شاهد سینک ظرفشویی تمیز و درخشان باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *